ارایشگاه مهشید
صورت زیبا = زندگی بهتر
 
 

به گفته متخصص پوست, الگوی ریزش مو شکل خاصی دارد.دکتر زهرا بیگم موسوی اظهار کرد: آلوپسی(Alopcia)یا طاسی سر علاوه بر مردان,در زنان نیز وجود دارد که آن را ریزش موی طرح زنان(Female Pattern Baldness)گویند. بروز طاسی در مردان معمولا روندی طبیعی تلقی می شود.هورمونها, ژنتیک و استعداد بروز طاسی در خانواده از جمله عوامل مساعد کننده طاسی سر هستند. هدف از درمانهای انجام شده به تعویق انداختن طاسی و نیز کاهش شدت آن است. این متخصص پوست تصریح کرد: تشخیص و الگوی درمان چه در زنان و چه در مردان باید تحت نظر پزشک انجام شود و در درمان های جراحی برای رفع این عارضه در صورت رعایت نکردن نکات استریل امکان انتقال آلودگیهای عفونی نظیر هپاتیت و ایدز وجود دارد.نوع مطلب : مدل مو، اخبار زیبایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 21 اسفند 1387 :: نویسنده : مهشید محمدی نژاد
متخصصان معتقدند هر چند عامل اصلی سفید شدن موروثی است اما رژیم غذایی و بیماریهایی همچون تیروئید و کم خونی نیز در بروز این عارضه بی تاثیر نیست.
دکتر"حمید اسدزاده" متخصص ژنتیک در این باره گفت: علت سفید شدن موی سر تولید نشدن رنگ دانه ای به نام ملانین از سلولهای ملانوسیت پوست است به این ترتیب با افزایش سن از عملکرد ژنی به نام BCLکه مسول حفظ این سلولهاست کاسته شده و موی سر سفید رنگ می شود.
وی کمبود ویتامین12B,رژیم غذایی نامناسب و استعمال دخانیات را در بروز سفیدی زود رس موموثر دانست و افزود:مطالعات نشان داده است مصرف مواد غذایی حاوی ویتامینهای گروه Bهمچون تخم مرغ,سبزیجات,سبوس گندم,جو و برنج در پیشگیری از زود سفید شدن مو و به تاخیر انداختن آن موثر است.
او همچنین وجود عنصر مس در بدن را نیز عاملی برای رشد,استقامت و حفظ رنگ موی سر قلمداد کردو اظهار داشت:نخود فرنگی,قارچ,سیب زمینی,لوبیا,عدس و میوه جاتی همچون موز,سیب, گلابی و هلو حاوی مقادیر مورد نیاز بدن به عنصر مس هستند.
نوع مطلب : اخبار زیبایی، رنگ مو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ریزش مو که در مردان به طور طبیعی با افزایش سن اتفاق می افتد و دیر یا زود به طاسی کامل سر می شود و در زنان بیماری محسوب می شود و نه تنها فرد دچار ریزش را نگران و مضطرب می کند بلکه پزشک او را نیز وادار به انجام معاینه و آزمایشات دقیق و کامل می نماید تا علت این عارضه روشن شود. تحقیقات جدیدی در دست است که نشان می دهد ریزش موی زنان شاغل در حرفه های مردانه با نوغ شغل آنها ارتباط دارد. در این مطالعه که در انگلستان انجام شده است. 3 درصد از 800 زن دچار ریزش مو اظهار داشته اند که موهای آنها پس از فعالیت در مشاغل خاص دچار ریزش شده است. این پژوهشگران ناهمخوانی هورمونهای زنانه با تصدی مشاغل اجتماعی را مغایر طبیعت آنها و علت ریزش مو دانسته اند.نوع مطلب : اخبار زیبایی، رنگ مو، مدل مو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چه بخواهیم چه نخواهیم موها همچنان رشد خواهند کرد,البته اگر روی سرمان باشد بسیار هم خوشحال می شویم, اما اگر در نواحی دیگر مثل بالای لب,چانه,گونه,پشت,پاها,انگشتان دست یا پا باشد اصلا خوشحال نمی شویم که هیچ, بلکه کلافه هم می شویم.به هر حال راههای مختلفی برای نجات از دست موهای زاید وجود دارد که بهتر است با آنها آشنا شوید,البته هیچکدام از آنها 100درصد دایمی عمل نمی کنند. الکترولیز:
الکترولیز روش حذف موهای زاید است که خود فرد نمی تواند آن را انجام دهد و باید به وسیله فرد دوره دیده صورت گیرد,اما برای حذف موهای بدن و صورت(هر دو)قابل استفاده است. در این روش, مرکز رشد مو به وسیله فرکانس رادیویی با موج کوتاه تخریب می شود به صورتی که یک وسیله بسیار نازک وارد فولیکول موشده و مرکز رشد مو را از میان می برد و بعد با استفاده از موچین و بدون ایجاد درد برداشته می شود.طول انجام کار بین 15دقیقه تا یک ساعت است.
باورهای درست و نادرست درباره الکترولیز
بعضی معتقدند الکترولیز دردناک است, اما حقیقت این است که چنین روشی معمولا درد و ناراحتی ایجاد نمی کند.در روشهای جدید الکترولیز, هرگونه درد و ناراحتی از میان رفته است. در بعضی نواحی حساس ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود.بعضی دیگر معتقدند در این روش, وها به طور دایم در محل مورد نظر از بین می روند.درباره این نظر باید گفت باور ذکر شده کاملا صحت دارد و پس از طی دوره مورد نظر,موها به طور کامل محو می شود. در بیشتر نواحی بدن می توان از روش الکترولیز استفاده کرد(مثل ابروها,صورت,دستها,شکم,پستان و پاها).این رویه عارضه جانبی دایمی ندارد.گاهی در محل مورد نظر,پوست کمی قرمز و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود. این روش بسیار ایمن بوده و برخلاف اپیلاتورها و بیرنگ کننده ها در آن مواد شیمیایی استفاده نمی شود.
برای الکترولیز به چه کسی مراجعه کنیم؟
الکترولوژیست یا فردی که کار الکترولیز انجام می دهد فردی است که می بایست آموزش های کاملا حرفه ای دیده باشد و پس از اتمام این دوره گواهی کسب کرده باشد.در نتیجه برای انجام آن باید حتما به فردی مجرب و دوره دیده مراجعه شود که در کشور ما می بایست این افراد حتما تحت نظارت یک پزشک فعالیت کنند. مراجعه به فردی که دوره مذکور را طی نکرده یا بدون نظارت کار می کند از نظر بهداشتی می تواند مشکل ساز باشد. ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای فرد ایجاد شود. برای این منظور و یافتن فردی مطمئن, از یک پزشک متخصص پوست و مو مشورت بگیرید.توجه داشته باشید در صورتی که فرد انجام دهنده الکترولیز,نکات بهداشتی را رعایت نکند امکان انتقال بیماری های عفونی(مثل ایدز,هپاتیت و...)وجود خواهد داشت. بهتر است در همان جلسه اول مراجعه,تمامی سوال های را که در ذهن دارید بپرسید تا نکته مبهمی برایتان باقی نماند,به عنوان مثال می توان به پرسشهایی از قبیل حین انجام کار چه احساسی ایجاد می شود؟آیا درد و سوزش وجود دارد یا خیر؟به چند جلسه درمان احتیاج است؟هزینه هر جلسه چقدر خواهد شد؟طول مدت هر جلسه چقدر خواهد بود؟چه مدتی است که فرد این کار را انجام می دهدو... اشاره کرد.حین انجام کار از تکنیک صحیح فرآیند الکترولیز اطمینان حاصل کنید. سوزن الکترولیز برای هر فرد باید جداگانه بوده و نباید میان افراد به طور مشترک استفاده شود.اگر برای حذف موی زاید از وسیله ای غیر از سوزن مخصوص استفاده می شود,معمولا نتیجه کار دایمی نیست.از احساس و درک خود استفاده کنید,یعنی وقتی وارد محل می شوید خوب به اطراف نگاه کنید. آیا همه چیز تمیز و پاکیزه است؟ آیا کارکنان محل تمیز هستند و ظاهری مرتب و پاکیزه دارند؟ آیا از دستکش و وسایل یکبار مصرف استفاده می کنند؟آیا فردی که کار الکترولیز را انجام می دهد حرفه ای و مسلط به نظر می رسد؟ به هر حال برای انجام کارهایی اینچنین حساس و مهم, دقت و احتیاط,شرط عقل است. در نهایت توصیه ما بر این است که برای استفاده از هر روش یا ماده شیمیایی حتما با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید و هیچ گاه خودسرانه یا به توصیه افراد غیر حرفه ای از هیچ ماده یا وسیله ای استفاده نکنید.
نوع مطلب : مدل مو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چندین روش برای حفظ سلامتی و درخشش چشمان شما وجود دارد. برای داشتن چشمانی سالم و براق می توانید این روشها را پیگیری کنید:
• یک رژیم غذایی مناسب به سلامت کلی شما کمک شایانی می کند. اما ویتامین A در ارتباط مستقیم بیشتری با چشمان شما می باشد و به شما کمک می کند که در نور کم هم به خوبی ببینید. شما می توانید ویتامین A را در محصولات لبنی، روغن ماهی و جگر، همچنین سبزیجاتی مانند اسفناج و هویج پیدا کنید. اگر شما باردار هستید قبل از مصرف مکمل های غذایی ویتامین A، با پزشکتان مشورت کنید.
• فشار خون معمولاً ابتدا در ماهیچه های اطراف چشم خودش را نشان می دهد. اگر با کامپیوتر سرو کار دارید و یا مجبور هستید که بر روی چیزی برای مدت طولانی تمرکز داشته باشید سعی کنید به خاطر بیاورید که به چشمانتان استراحت مختصری بدهید. به اطراف نگاه کنید و مردمک چشمتان را حرکت بدهید.
• گرد و غبار، دود سیگار و نور آفتاب می تواند به چشمانتان آسیب بزند. فراموش نکنید که از عینک های آفتابی مناسب استفاده کنید. هنگامی که نور آفتاب به چشم شما می تابد بسیار مهم است که چشمانتان را از نور UV حفظ کنید. عینک های آفتابی انتخاب کنید که استاندارد باشند. استاندارد بودن این عینک ها به این معنی است که آن ها فیلتر بالای 90٪ در مقابل اشعه های خطرناک نور آفتاب دارند.
• اطمینان حاصل کنید که به میزان کافی آب می نوشید. برای اینکه به هیدراته شدن و براق به نظر رسیدن چشمها کمک بسیاری می کند.
• نور آفتاب تند، لوازم گرمازا و خنک کننده هوا نیز می تواند باعث درد و سوزش چشمانتان بشود.
• با معاینه مرتب چشمانتان از سلامت آنها مطمئن شوید تا هرگونه مشکلات احتمالی برطرف بشود.
• و روش آخر: خواب خوب شبانه.
نوع مطلب : ارایش چشم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   
درباره وبلاگاموزش ارایش خلیجی و عربی و ایرانی

مدیر وبلاگ : مهشید محمدی نژاد
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو